خانه / اخبار جشنواره / در مقابل جانفشانی ها، حق مطلب درباره جنگلبانان ادا نشده است

در مقابل جانفشانی ها، حق مطلب درباره جنگلبانان ادا نشده است

سرهنگ قاسم سبزعلی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور گفت: جنگلبانان زحمتکشان عرصه های منابع طبیعی هستند که با توجه به  زحمات و خطراتی که به جان می خرند حق مطلب درباره آنان بخوبی ادا نشده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، سرهنگ قاسم سبزعلی پیش از ظهر امروز ( یکشنبه)  که از طریق ویدئو کنفرانس با ادارات کل منابع طبیعی استان های کشور درباره برگزاری جشنواره روز ملی جنگلبان سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد: سازمان جنگل ها برای حفاظت از منابع طبیعی کشور تا کنون ۱۵ شهید و ۵۰۰ مجروح تقدیم کرده است اما اقدامات این عزیزان نتوانسته بخوبی در جامعه نشر پیدا کند و از این رو وقتی اسم جنگلبانی به میان می آید بسیاری آن را به مثابه محیط زیست تلقی می کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور همچنین گفت: برای ارج نهادن به فداکاری و مقام جنگلبان نهم مرداد امسال دومین جشنواره روز ملی جنگلبان با مشارکت مقامات تصمیم گیر، هنرمندان، ورزشکاران و بهره گیری از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد برگزار می شود تا صدای مظلومیت این قشر زحمتکش عرصه های منابع طبیعی را که در راه اهداف خود سرما و گرما نمی شناسند در جامعه نشر دهیم.

سرهنگ سبزعلی در ادامه یادآور شد: امروزه ما در کشور با چالش آب، خاک و پوشش گیاهی مواجه هستیم و سازمان جنگل ها به تنهایی قادر نیست ۱۳۵ میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی را حفاظت کند و از اینرو نقش و مشارکت مردم در پیشبرد اهداف سازمانی اساسی است.

وی تصریح کرد: در حوزه بکار گیری از مشارکت مردمی البته باید برای مردم منافع ایجاد کرد تا مشارکت معنا پیدا کند.

این مسئول یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه از ایجاد خانه جنگلبان در منابع طبیعی خبر داد و پیگیری بیمه حوادث جنگلبانان را یکی از اقدامات لازم در این حوزه نام برد که یگان به جد آن را پیگیری و دنبال می کند.

سرهنگ قاسم سبزعلی در پایان بخش سخنان خود که از طریق ویدئو کنفرانس با فرماندهان یگان حفاظت و مسئولین روابط عمومی و روسای ادارات ترویج منابع طبیعی سخن می گفت خاطر نشان کرد: باید به لحاظ اقتصادی حاشیه امنیتی برای جنگلبان ایجاد شود که تنها دغدغه او فقط حفاظت از جنگل ها باشد نه حقوق، دستمزد و یا بیمه و سختی شرایط کار!

 

پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور – در مقابل جانفشانی ها/ حق مطلب درباره جنگلبانان ادا نشده است

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور گفت: جنگلبانان زحمتکشان عرصه های منابع طبیعی هستند که با توجه به زحمات و خطراتی که به جان می خرند، حق مطلب درباره آنان بخوبی ادا نشده است.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *